Sklep on-line
Kategorie
blog.dajar.pl : Relaks w ogrodzie : Huśtawki ogrodowe. Którą wybrać?

Huśtawki ogrodowe. Którą wybrać?

Bujamy się w ogrodzie wygodnie, solidnie i estetycznie. Sprawdź co warto wiedzieć kupując huśtawkę ogrodową.

Relaks w ogrodzie / 01 Lipiec 2016

Gdy za oknem coraz częściej temperatury zbliżają się do 20 stopni, a czasem nawet przekraczają tę granicę, oznacza to że sezon na wypoczynek w ogrodzie właśnie nadszedł. Właśnie wtedy, spoglądając na ogrodową zieleń, przychodzi nam na myśl wzbogacenie krajobrazu o kolejne elementy, lub wymianę tych nadszarpniętych zębem czasu.

Przy wyborze huśtawek ogrodowych warto zwrócić uwagę na kilka istotnych informacji:

1. Rozmiar

Ile mamy miejsca?

Najlepiej wybrać taką huśtawkę, która pozwoli na swobodne umieszczenie jej w wybranym miejscu docelowym. Warto przy tym pozostawić trochę miejsca z każdej strony, a nade wszystko zapewnić wolną przestrzeń za huśtawką i przed nią, by spełniała swoją podstawową funkcję, jaką jest huśtanie.

Dla ilu osób?

Jeśli miejsca mamy pod dostatkiem, możemy zwrócić uwagę na ilość osób dla jakiej huśtawka jest przeznaczona oraz szerokość siedziska. Jego rozmiar pozwoli nam ocenić ile miejsca będziemy mieli dla każdej z nich.

Chcielibyśmy poleżeć?

Najwięcej komfortu uzyskamy, gdy siedzisko będzie szerokie, umożliwiające wygodne wykorzystanie huśtawki nawet leżąc, co może zapewnić nam jego bezpieczne rozkładanie.

hustawka-rozkladana-venezia-dajar-1.jpg

2. Rodzaj siedziska.

To czego nie dostrzegamy może wpłynąć znacząco na jakość wypoczynku i trwałość proponowanych rozwiązań. W huśtawkach można spotkać siedziska ze sprężyn, z tekstyliny oraz materiału poliestrowego. Każdy rodzaj ma inną specyfikę oraz funkcjonalność.

Sprężyny.

Dają najwyższy komfort użytkowania, są bardzo trwałe i dają huśtawce dodatkową stabilność. Huśtawki ogrodowe ze sprężynami wymagają stosowania poduszek na siedzisko. To pozwala na ich łatwą zmianę, czyszczenie czy dostosowywanie do aktualnych trendów kolorystycznych.

sprezyny-hustawki-ogrodowej-dajar.jpg sprezynu-hustawka-ogrodowa-2.jpg

Tekstylina.

Umożliwia na korzystanie z huśtawki bez posiadania odrębnych poduszek. W przypadku zamoczenia powierzchni wystarczy ją przetrzeć. Jest możliwość dodatkowego wyposażenia huśtawki w dedykowane poduszki.

Poliester (PE).

Podobnie jak w przypadku siedziska ze sprężynami wymaga korzystania z dodatkowych poduszek na siedzisko. Stosowany jest tańszych modelach huśtawek.

Warto pamiętać, że kolorystykę poduszek można dobrać z wielu różnorodnych propozycji. Może być ona spójna z otoczeniem, a zastosowany materiał może mieć ten sam wzór co wykorzystany w innych meblach ogrodowych - fotelach, leżakach czy łóżkach ogrodowych.

3. Kolorowy świat poduszek.

Kolorystykę poduszek na siedzisko naszej huśtawki możemy dobrać z wielu różnorodnych propozycji.

Zastosowany materiał może mieć ten sam wzór co wykorzystany w innych meblach ogrodowych - fotelach, leżakach czy łóżkach ogrodowych.

W prosty sposób pozwala to na zabawę z deseniami, barwami związanymi z naszymi upodobaniami, czy nawet porami roku... tak by miejsce wypoczynku mogło zmianiać się i podążać za panującymi trendami - o ile tylko mielibyśmy na to ochotę.

4. Dodatkowe funkcje, wyposażenie.

Siedząc czy leżąc?

Część z huśtawek umożliwia nie tylko wygodne siedzenie, lecz także można z nich korzystać leżąc. Służy do tego rozkładane siedzisko. Warto przy tym zwrócić uwagę na wygodę rozkładania i stabilność konstrukcji w momencie takiego korzystania z huśtawki. Pamiętać należy, że po położeniu oparcia huśtawka powinna mieć bezpieczną blokadę, uniemożliwiającą huśtanie się w tej pozycji.

Moskitiera.

Dodatkowym atutem może stać się moskitiera, która nie tylko ochroni nas przed owadami, lecz także pozwoli ta zmniejszenie wpływu warunków atmosferycznych - wiatr czy lekki deszcz. Korzystając z moskitiery możemy też stworzyć wygodną strefę wypoczynku odłączoną od pozostałych części ogrodu - dającą dodatkowy walor relaksacyjny.

hustawka-venezia-moskitiera.jpg

Podłokietniki.

Niewielki dodatek - wygodnie mocowane, miękkie wykończenie bocznego oparcia zwiększa komfort wypoczynku.

Stoliki.

Element zwiększający funkcjonalność huśtawki ogrodowej. Tuż przy oparciu, na głównym stelażu huśtawki możemy zamocować dodatek, który pozwoli odstawić napój czy położyć podręczne przedmioty, które pozostaną dostępne na wysięgnięcie ręki.

Oświetlenie.

Dopasowane oświetlenie pozwoli cieszyć się jeszcze dłużej wspólnie spędzonymi chwilami w ogrodzie.

5. Konstrukcja

Grubość rur, a stabilność.

Ważna cecha wpływająca zarówno na jakość jak i trwałość całej huśtawki. Mocna konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo nawet przy silnych podmuchach wiatru i niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Grubsze rury wpływają nie tylko na wytrzymałość na obciążenia, zwiększają też wagę całej huśtawki ogrodowej, by podczas użytkowania nie ulegała odkształceniom czy przesunięciom.

Maksymalne obciążenie.

Parametr, który bezpośrednio związany jest z solidnością konstrukcji i najczęściej skorelowany jest z grubością zastosowanych rur. Określa on wagę osób, które jednocześnie mogą skorzystać z wygód huśtawki ogrodowej. Ważne, by parametr był rzeczywistym gwarantem wytrzymałości, a nie jedynie atrakcyjną liczbą mającą przyciągnąć klienta. Nie wystarczy tu jedynie informacja o liczbie osób, dla których przeznaczona jest huśtawka, gdyż spotykane są przypadki, kiedy huśtawka 2-osobowa ma jedynie (!) 100 kg maksymalnego obciążenia, co sprawia, że jest w podanym zakresie mało użyteczna.

Jakość wykończenia.

Estetyka i trwałość. Zapewne to dwa aspekty, które nas mogą zainteresować.

rury-hustawki-wykonczenie.jpg

Precyzja wykonania, gwarancja zastosowania najlepszych materiałów i pokrycie ich proszkowo wyjątkowo wytrzymałymi farbami poliestrowo-epoksydowymi daje pewność, że nie są stosowane żadne kompromisy, które mogłyby skrócić żywotność produktów.

6. Kraj pochodzenia, certyfikaty.

W ofertach huśtawek ogrodowych możemy przebierać z setek propozycji. Część oferowanych produktów wytwarzanych jest w Polsce, spełniając przy tym szereg dodatkowych wymogów.

Posiadane certyfikaty gwarantują jakość i trwałość produktów, a także dają pewność, że przedstawiane parametry techniczne są zgodne z rzeczywistością. Instytucje certyfikacyjne, takie jak TUV czy ISO, precyzyjne określają standardy na każdym etapie produkcji - od projektu, aż do dystrybucji.

Rodzima produkcja umożliwia dostosowanie wyrobów do naszego lokalnego rynku. Zapewnia też zdecydowanie większe możliwości w ramach obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej oraz dostęp do wszystkich niezbędnych części zamiennych.

Polecamy

Mnóstwo ciekawych huśtawek ogrodowych.

Poduszki na każdy mebel ogrodowy.