Sklep on-line
Kategorie
blog.dajar.pl : Relaks w ogrodzie : Wybierz właściwy parasol ogrodowy. Podpowiadamy.

Wybierz właściwy parasol ogrodowy. Podpowiadamy.

Czas na dokonanie właściwego wyboru - czyli czym należy kierować się przy doborze najlepszego parasola ogrodowego.

Relaks w ogrodzie / 11 Maj 2016

parasol-napoli-dajar.jpg

Ogród to miejsce, które może zaspokajać wiele potrzeb i spełniać różnorodne funkcje. To właśnie w ogrodzie możemy spędzać nasz wolny czas i oddawać się najlepszemu wypoczynkowi. Tu też bardzo często spotykamy się z rodziną czy też znajomymi choćby na wspólnym grillowaniu.

Zdarza się, że nakryty stół i przygotowane smakowitości trudno jest nam osłonić przed wpadającymi promieniami słońca. Odkryta przestrzeń daje nam wielką swobodę, ale właśnie w takim miejcu doskonałym rozwiązaniem może być zastosowanie parasola ogrodowego.

Jeśli już zdefiniowaliśmy naszą potrzebę, to teraz czas na dokonanie właściwego wyboru - czyli czym należy kierować się przy doborze parasola ogrodowego.

Wielkość parasola

W ofertach parasoli ogrodowych możemy odnaleźć modele o bardzo zróżnicowanej średnicy górnej czaszy. Te mniejsze, których rozpiętość zaczyna się od około 1,8 m zazwyczaj wstawiamy w specjalnie przystosowany do tego otwór w stole ogrodowym lub ustawiamy tuż obok. Wykorzystanie ciężkiej podstawy pozwala na jego stabilne zamocowanie.

Średnica czaszy nie przekraczająca 2 metrów wystarczy nam w pełni do osłonięcia przed słońcem leżaka, czy krzesła ogrodowego, na którym będziemy wypoczywać.

Większe parasole, których średnica wynosi 3 metry lub więcej, są zazwyczaj konstrukcjami ustawianymi z boku osłanianej przestrzeni, a ich wysięgnik pozwala na "zawiśnięcie" czaszy parasola centralnie nad stołem.

Taki parasol pozwoli nam na osłonięcie nie tylko stołu, lecz również przestrzeni wokół wraz z krzesłami czy fotelami.

Dodatkowe funkcje i wyposażenie

Wysokość

Niemal wszystkie konstrukcje pozwalają na ustawienie wysokości górnej czaszy parasola.

Pochylanie

Nawet tańsze parasole mogą mieć możliwość ustawiania ich pochylenia, co zdecydowanie poprawia użyteczność takiego parasola ogrodowego. Możemy w prosty sposób podążać czaszą parasola za słońcem, by stale chronić się w cieniu.

Podstawa parasola ogrodowego

W ofercie powiązanej z parasolami ogrodowymi można doszukać się wielu rodzajów podstaw, różniących się między sobą wagą, wyglądem i materiałami z których zostały wykonane.

Moskitiera

Ciekawym rozwiązaniem jest też dodatek w postaci moskitiery, którą można rozwiesić wokół całej czaszy parasola. Stanowi ona doskonałą ochronę przed owadami.

moskitiera-parasola-ogrodowego-ampel-deluxe-3-5-m-patio.jpgParasol ogrodowy z moskitierą

Parasol grzewczy

Może stać się doskonałym dodatkiem w wyposażeniu naszego ogrodu. Gdy wieczór jest chłodniejszy, a chcielibyśmy pozostać na naszym spotkaniu jeszcze dłużej, urządzenie to pozwoli nam na ogrzanie powietrza wokół - nawet w odległości kilku metrów. Parasole takie do ogrzewania wykorzystują gaz z butli.

Ciężar i stabilność

Elementem, który wpływa na stabilność jest wykorzystywana podstawa. Im jest cięższa, tym lepiej - gdyż zabezpiecza parasol prze przewróceniem choćby podczas mocniejszych podmuchów wiatru.

Parasole boczne z wysięgnikiem są zazwyczaj standardowo wyposażone w duże podstawy pozwalające na wypełnienie ich piaskiem czy wodą.

Wytrzymałość

W największym stopniu zależy od jakości zastosowanych elementów. Przy parasolach prostych, ustawianych pośrodku stołu, warto zwrócić uwagę na grubość rurek i sposób składania.

Kolorystyka parasoli ogrodowych

Zróżnicowanie pod względem wzorów materiału, z którego uszyty został parasol, jest bardzo duża. Każdy parasol ogrodowy możemy dopasować do już posiadanych mebli i wystroju, czy też otoczenia roślinnego lub po prostu do naszych kolorystycznych gustów.

Już wiesz jakiego parasola szukasz ?

Wybierz odpowiedni parasol ogrodowy z ponad 80 wzorów i kolorów dostępnych w sklepie DAJAR.