Sklep on-line
Kategorie
blog.dajar.pl : Relaks w ogrodzie, Małe przyjemności : Jakie meble ogrodowe wybrać na taras lub balkon?

Jakie meble ogrodowe wybrać na taras lub balkon?

Lato w pełni, a nadal nie masz mebli na balkon lub taras, pogoda sprawia, że chętniej byśmy wypoczywali na świeżym powietrzu. Jakie meble na taras, a które na balkon? W naszym artykule postaramy się odpowiedzieć na powyższe pytania.

Relaks w ogrodzie, Małe przyjemności / 29 Czerwiec 2017

Lato w pełni, a nadal nie masz mebli na balkon lub taras, pogoda sprawia, że chętniej byśmy wypoczywali na świeżym powietrzu. Jakie meble na taras, a które na balkon? W naszym artykule postaramy się odpowiedzieć na powyższe pytania.

Trudna decyzja

Jakie meble wybrać to zawsze dylemat. Poszukując odpowiednich mebli tarasowych warto zastanowić się, czego tak naprawdę poszukujemy. Pierwsze, co powinniśmy zrobić to zastanowić się czy taras ma być przytulnym kącikiem do czytania książki, gdzie można się zrelaksować czy być idealnym miejscem na grilowanie ze znajomymi.

Meble dopasowane do powierzni

Na rynku znajdują się obecnie meble drewniane, z rattanu, plastikowe, wiklinowe czy metalowe. Jest w czym wybierać. Istotną kwestią jest, aby przy poszukiwaniu wziąć pod uwagę styl architektoniczny budynku. Inne meble będą pasować do nowocześnie wykończonego mieszkania, a inne do klasycznego domku na wsi. Warto zadbać by aranżacja była spójna i jednolita. Ważne są elementy stylu m.in. kolor płytek, czy rodzaj drewna oraz inne elementy naszego tarasu. To ułatwi nam dobór mebli odpowiednich dla nas.

Jeśli posiadamy małą powierzchnię to dobrym rozwiązaniem będą krzesła składane zamiast dużych leżaków oraz niewielki, stabilny stolik. Większość krzeseł znajdujących się na rynku posiada możliwość regulowania poziomu oparcia - takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie miejsca. W większych tarasach doskonałym rozwiązaniem będzie połączenie dużego stołu z wygodnymi fotelami. Wspomniane rozwiązanie nada się na spędzenie czasu z bliskimi oraz na samotne wieczory, by móc cieszyć się chwilą ciszy.

Ważna lokalizacja

Jeżeli nasz taras znajduje się od strony południowej lub zachodniej, to należy wziąć uwagę fakt, że w ciągu wiosennych i letnich dni słońce może stać się zbyt dokuczliwe. Dobrą opcją w tym przypadku jest zrezygnowanie z metalowych mebli na rzecz jasnych, drewnianych, wiklinowych lub rattanowych projektów. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również zacienienie części tarasu, co zagwarantuje spokojny wypoczynek bez względu na porę dnia.

Balkon - problemem powierzchnia

Podobne zasady sprawdzą się w przypadku zagospodarowania balkonu. Ważną różnicą, która się pojawia, jest znacznie mniejszy metraż, przez co bardzo często pojawia się problem zagospodarowania przestrzeni. W przypadku balkonów należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane — w związku z faktem, że nie zawsze istnieje możliwość zabezpieczenia przed działaniem deszczy lub mrozu. Doskonale w takich przypadku sprawdzają się meble rattanowe, które charakteryzują się niezwykłą trwałością i odpornością na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Meble powinny być łatwe w przenoszeniu, niewielkie, a jednocześnie komfortowe. Dobrym pomysłem jest zakup skrzyni, która nie tylko da nam możliwość wygodnego przechowywania, lecz jednocześnie zapewni nam dodatkowe siedzisko.

Podsumowując

Warto się chwilę zastanowić jakie meble kupić na balkon, a jakie na taras. Powinny nie tylko stanowić element dekoracyjny, lecz również gwarantować komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu, który jest nam nie zwykle potrzeby. W naszym sklepie znajdą Państwo niezwykle szeroki wybór mebli ogrodowych, które idealnie wkomponują się w aranżacje tarasu lub balkonu.