Sklep on-line
Kategorie
blog.dajar.pl : Małe przyjemności, Savoir-vivre : Przyjęcie urodzinowe dla dzieci. Pomożemy w organizacji.

Przyjęcie urodzinowe dla dzieci. Pomożemy w organizacji.

W życiu każdego dziecka nadchodzi czas, że zaczyna marzyć o swoim wymarzonym przyjęciu urodzinowe. Nasze maleństwa marzą, aby ten dzień był wyjątkowy i trudny do powtórzenia. Na przyjęciu nie może zabraknąć kolorowych balonów, serpentyn, jego pierwszych przyjaciół, a także niezapomnianych prezentów.

Małe przyjemności, Savoir-vivre / 30 Czerwiec 2017

W życiu każdego dziecka nadchodzi czas, że zaczyna marzyć o swoim wymarzonym przyjęciu urodzinowe. Nasze maleństwa marzą, aby ten dzień był wyjątkowy i trudny do powtórzenia. Na przyjęciu nie może zabraknąć kolorowych balonów, serpentyn, jego pierwszych przyjaciół, a także niezapomnianych prezentów. Należy pamiętać, że tego dnia najważniejszy jest nasz mały bohater, a każdy szczegół ma dla niego ogromne znaczenie. Przygotowanie idealnych bajkowych urodzin wymaga od nas wiele pracy, a należy pamiętać, że we wszystko należy dołożyć nasze serce.

Spełnienie marzeń - mała, wielka sprawa.

Przygotowania do tego wielkiego dnia należy rozpocząć od rozmowy z naszym milusińskim. W rozmowie powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie oczekiwania ma dziecko. Następnie powinniśmy określić nasze możliwości. Gdy już wszystko wypiszemy w notatniku, będzie można połączyć wypisane elementy w jedną spójną całość.

Zaproszenia

Jednym z najważniejszych punktów jest wybór zaproszeń. Dla naszej pociechy jest to oznaka tego, że to dzieje się naprawdę. Warto, aby nasz kilkulatek brał czyny udział w przygotowaniu zaproszeń. Dziecko może wykonać takie zaproszenia własnoręcznie m.in. z kolorowych wycinanek czy samemu narysować — dosłownie wszystko dozwolone. Jeżeli przyjęcie jest tematyczne dobrze, by na zaproszeniu pojawiła się podpowiedź mówiąca o charakterze urodzin. Pamiętajmy, by nie wręczać zaproszeń w ostatniej chwili – najlepiej, gdy dziecko rozda je około dwóch tygodni przed przyjęciem.

Dekoracje

Rodzicom zawsze zależy, aby jego dziecko miało swoje wymarzoną urodzinową imprezę. Obecnie na rynku jest wiele gotowych dekoracji, które można zakupić online lub w osiedlowych sklepach papierniczych. Wiele ozdób można wykonać razem z dzieckiem. Dzięki temu nasza pociecha będzie nie tylko czynnie uczestniczyć w przygotowaniach, ale również będzie ćwiczyć swoją wyobraźnię, czy zmysł estetyki. Wystrój stroju fajnie, jeżeli będzie dopasowany do zamiłowań kilkulatka. Nasza ulubiona zastawa prezentowałaby się ciekawie, to dużo wygodniejsze będą naczynia papierowe z ulubionym bohaterem z bajki. Identycznie można postąpić z nakryciem stołu, do dyspozycji mamy wiele różnych wzorów obrusów foliowych, które można w szybki i łatwy sposób wyczyścić, gdy wydarzy się niemiła niespodzianka. Nieodłącznym elementem podczas każdego przyjęcia, są papierowe serwetki. Nie należy o nich zapominać i warto pozwolić dziecku wybrać swój ulubiony wzór.

Menu Dzieci uwielbiają słodycze, jednakże nie zawsze na nie pozwalany, gdyż są po prostu niezdrowe. I chociaż okazja jest specjalna, to nie należy z nich rezygnować – dobrze, aby znaleźć złoty środek. Tuż obok cukierków, mogą znaleźć się przygotowane razem z dzieckiem ciasteczka w różnych kształtach . Na stole mogą się przecież pojawić zdrowe, "chipsy" owocowe. Zamiast pizzy można przygotować warzywną tartę. Ważne, aby przed przygotowaniem menu skontaktować się z rodzicami najmłodszych gości, czy któreś z dzieci nie posiada silnej alergii na konkretny produkt. Unikniemy wówczas niebezpiecznej i nieprzyjemnej sytuacji.

Organizowanie przyjęcia dla przedszkola jest dużym wyzwaniem, ale naprawdę warto. Bardzo ważne dla malucha jest, aby pobudzić jego wyobraźnie i sprostać jego oczekiwaniom, co czasem jest bardzo trudne. Jednak wszystko można uratować dzięki dobrze przygotowanemu planowi. Świętną zabawą i lekcją dla zolenizanta będzie zaproszenie go do pomocy przy organizacji przyjęcia. W ten sposób dziecko pozna pewne zasady, chociażby te, mówiące o tym jak zachowywać się w towarzystwie gości gdy jest się gospodarzem.