Sklep on-line
Kategorie
blog.dajar.pl : Relaks w ogrodzie : Trampolina ogrodowa. Zabawa i aktywnie spędzony czas.

Trampolina ogrodowa. Zabawa i aktywnie spędzony czas.

Trampolina ogrodowa posiada wiele pozytywnych cech. Nie tylko jest uwielbiana przez dzieci, lecz zabawa na niej sprawia również wiele przyjemności dorosłym. Dlatego też, nic dziwnego, że pojawia się w każdym ogrodzie.

Relaks w ogrodzie / 03 Luty 2017

Aranżacja ogrodu

Właściwa aranżacja ogrodu to złożona kwestia – ilość prac i przygotowań jakie należy wykonać sprawia, że coraz częściej poszukujemy łatwiejszych rozwiązań. Poza odpowiednio dobraną roślinnością, która jest oczywiście kluczowym elementem naszej zielonej oazy, warto również skupić swoją uwagę na przestrzeni, którą chcemy zaaranżować jako miejsce do spędzania wspólnego czasu z rodziną i przyjaciółmi, jak również, jako kącik zabaw dla dzieci.

Projektowanie ogrodu i elementów znajdujących się w nim powinniśmy rozpocząć od określenia naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Powinno to być miejsce gwarantujące spokój i relaks, jak również miejsce pozwalające na aktywny wypoczynek podczas słonecznych dni.

Bardzo często spotykanym elementem ogrodowego widoku jest trampolina – doskonała rozrywka dla każdego, bez względu na płeć. Jednakże czy widok takiej stalowej konstrukcji na środku ogrodu jest dobrym rozwiązaniem?

Rozrywka w ogrodzie

Trampolina ogrodowa posiada wiele pozytywnych cech. Nie tylko jest uwielbiana przez dzieci, lecz zabawa na niej sprawia również wiele przyjemności dorosłym. Dlatego też, nic dziwnego, że pojawia się w każdym ogrodzie.

Warto zauważyć, że taki element w ogrodzie zachęca nasze pociechy do aktywności fizycznej i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jest to niezwykle istotne, szczególnie w dobie Internetu i telewizji, gdy dzieci niechętnie odrywają się od monitorów komputera, czy też komórki. Trampolina w ogrodzie zachęca je do wyjścia z domu. Bardzo ważną zaletą jest również fakt, że skakanie na trampolinie doskonale wspomaga rozwój ruchowy dziecka. Beztroska zabawa tak naprawdę okazuje się świetnymi ćwiczeniami pozwalającymi poprawić koordynację ruchową. Mimo to, trampolina to nie jest tylko zabawka dla dzieci.

Również każdy dorosły może swobodnie z niej korzystać ciekawie spędzając czas. Są nawet organizowane przez wiele siłowni i klubów fitness specjalne zajęcia opierające się na ćwiczeniach na trampolinach. Czy nie warto zatem sprawić sobie możliwości takiego treningu w zaciszu domowego ogrodu?

Lokalizacja dla trampoliny

Jak jednak połączyć pięknie wyglądający ogród, z bądź co bądź, dość dużą konstrukcją trampoliny ogrodowej? Na początek warto zadbać o odpowiednią lokalizację. Trampolina w ogrodzie to element, wokół którego powinna pojawić się wolna przestrzeń, dlatego też, dobrym rozwiązaniem okazują się różne małe elementy architektury ogrodowej.

Równie istotny jest rodzaj podłoża. Jeżeli zastanawiasz się nad ustawieniem trampoliny na zielonym i zadbanym trawniku, to takie rozwiązanie nie będzie zbyt korzystne. Warto teren wokół trampoliny wysypać piaskiem, który w przypadku nieszczęśliwego upadku, częściowo zamortyzuje i złagodzi kontuzję.

Coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem, które zyskuje popularność ze względu na dbałość o estetykę ogrodu, a przede wszystkim bezpieczeństwo, jest wbudowanie trampoliny w grunt. Taka opcja wymaga większego nakładu pracy, jednakże sprawdza się doskonale, nawet wówczas, gdy chcemy zrezygnować z siatki ochronnej. Należy jednak pamiętać aby odwodnić wybraną lokalizację.

Tak zaaranżowana trampolina do ogrodu nie tylko sprawi, że nasza zielona przestrzeń będzie prezentować się estetycznie, lecz również zapewni wiele chwil spędzonych na przyjemnej zabawie.

Podczas skakania poruszają się wszystkie mięśnie, dlatego też jest to doskonałe rozwiązanie na ćwiczenia dla dzieci, a specjalnie przygotowane programy jumping fitness pozwolą utrzymać wspaniałą sylwetkę w każdym wieku. Organizm staje się o wiele lepiej dotleniony, nasze mięśnie, a szczególnie serce jest wzmocnione, poprawia się również nasza kondycja – czy potrzebne są jeszcze jakiekolwiek zachęty?